Wirtualne biuro Warszawa Nowogrodzka 64
tel: +48 733 733 510

Czym jest wirtualny adres oraz ile to kosztuje?

17 sierpnia, 2020

Wirtualne biuro to usługa, która pojawiła się całkiem niedawno na naszym rynku. Sama koncepcja stworzenia adresu wirtualnego jednak pojawiła się już w 1994 roku. Za wirtualne biuro możemy podziękować niejakiemu Ralphowi Gregory.

To on właśnie chciał ułatwić działalność naprawdę wielu przedsiębiorcom. Ralph jako inwestor w zasadzie nie potrzebował codziennie powierzchni biurowej profesjonalnej. Większość czasu spędził na podróżowaniu czy też na pracowaniu z domu. Kiedy tylko dla swojej sekretarki opracował sposób, aby mu płynnie przekazywała swoje telefoniczne rozmowy gdzie tylko się znajdował, zdał sobie sprawę, że wielu specjalistów z podobnego systemu pracy chętnie by skorzystało.

To właśnie doświadczenie doprowadziło Ralpha do uruchomienia całkiem nowej branży. Tak właśnie powstało wirtualne biuro. W roku 1995 założył Intelligent Office, które do dzisiaj istnieje i zapewnia swoim klientom bardzo prestiżowy adres firmy, przestrzeń spotkań, usługi pocztowe oraz także usługi recepcji wirtualnej. Doświadczenie bogate Raplha w bardzo różnych branżach oraz rynkach było cenne jak węgielny kamień we wczesnych dniach tego projektu miało to wpływ na jego sukces obecny. Obecnie to Ralph jest właścicielem radiowych wież, partnerem kapitałowym elektrowni Michigan oraz brokerem w handlu łódkami.

Jak działa biuro wirtualne?

Wirtualne biuro jest dosyć nowym oraz dla wielu terminem nieznanym. Jest to tak naprawdę innowacyjne rozwiązanie administracyjne, które poszukują firmy, jak i także freelancerzy. Wynajem biura wirtualnego poza zyskaniem adresu fizycznego do rejestracji firmy się łączy z wieloma innego rodzaju usługami jak na przykład:

  • wynajem sal na biznesowe spotkania, podpisywanie umów czy też wszelkie rozmowy fizyczne z kontrahentami,
  • przechowywanie oraz archiwizacja dokumentów,
  • usługi prawne,
  • usługi księgowe,
  • obsługa elektronicznej poczty,
  • odbiór i wysyłka skanów korespondencji.

Po co nam w ogóle wirtualne biuro?

Wielu z nas sobie na pewno zadaje pytanie – po co nam w ogóle biuro wirtualne? Gdy otwieramy swoją działalność jednoosobową gospodarczą czy też kapitałową spółkę zawsze potrzebujemy do procesu rejestracji adres konkretny siedziby firmy.

Niekiedy nasze miejsce zamieszkania nie nadaje się wizerunkowo na siedzibę i co w takiej sytuacji? W takiej właśnie sytuacji przychodzi wirtualny adres, a więc usługa, dzięki której ktoś zupełni inny udostępnia nam swój adres fizyczny, a sekretariat się zajmie przekierowywaniem maili, połączeń czy też faksów. Jak widać są to pomocne usługi, z których chętnie korzysta wielu przedsiębiorców. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Te słowa tylko potwierdzają ilości firm, które ochoczo korzystają z usług biur wirtualnych. W zasadzie to z dnia na dzień przybywa zainteresowanych tym osób.

O nas

Wirtualne biuro Warszawa ul. Nowogrodzka 64/43. Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy. 
Projekt strony i opieka marketingowa:
RIKONA - Marketingowe Wsparcie Twojego Biznesu