Wirtualne biuro Warszawa Nowogrodzka 64
tel: +48 733 733 510

Jakie są zalety posiadania wirtualnej siedziby firmy?

31 sierpnia, 2020

Wiele osób myśląc o założeniu firmy, zastanawia się jak oszczędzić ograniczone środki i szuka wszelkich możliwych oszczędności. Najłatwiej znaleźć je w wydatkach na biuro, ponieważ można szukać tańszych okolic lub nawet prowadzić firmę z domu. Jest jednak trzecia opcja, która jest znacznie lepsza niż poprzednie - wykorzystanie wirtualnego biura.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa, która polega na wynajmowaniu miejsca do prowadzenia działalności. Klient takiego biura otrzymuje adres oraz skrzynkę pocztową, a pracownicy firmy oferującej takie usługi odbierają pocztę, a także przyjmują interesantów. Niektóre firmy oferują również dedykowane numery telefonu i pełnić funkcje sekretariatu. Często jest również możliwość wykorzystania sal konferencyjnych, które znajdują się w budynku.

Jakie są zalety wirtualnej siedziby firmy?

Wirtualne biuro jak każde inne rozwiązanie ma swoje zalety, ale także wady. Niemniej jednak jest to usługa, z której korzystają dziesiątki tysięcy osób w całym kraju, więc musi ona być rozwiązaniem wartym rozpatrzenia. Warto jednak poznać jej najważniejsze cechy, zanim podejmie się decyzje.

Wysokość opłat

Największą zaletą wirtualnej siedziby dla firmy jest niska cena za czynsz i media. Ceny różnią się pomiędzy firmami oferującymi takie usługi, ale przeważnie są to koszty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. To jednak znacznie mniejsza kwota niż ta, której wymagałoby wynajęcie małego stacjonarnego biura.

Outsourcing

Firmy prowadzące wirtualne biura często zatrudniają wielu pracowników biurowych, które świadczą dodatkowe usługi. Dzięki temu możemy na przykład skorzystać z usług księgowego, który będzie dbać za nas o wszelkie dokumenty i kontakty z urzędem. To znacząco ułatwi prowadzenie firmy, a wszystkie istotne usługi będą znajdować się w jednym miejscu.

Adres

Wiele firm, które oferują wirtualne biura, mają swoje siedziby w centrach dużych miast. Możemy w ten sposób pozytywnie wpłynąć na postrzeganie naszej firmy przez jej klientów i współpracowników.

O nas

Wirtualne biuro Warszawa ul. Nowogrodzka 64/43. Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy. 
Projekt strony i opieka marketingowa:
RIKONA - Marketingowe Wsparcie Twojego Biznesu