Wirtualne biuro Warszawa Nowogrodzka 64
tel: +48 733 733 510

Lokalizacja siedziby firmy - dlaczego jest ważna?

3 grudnia, 2020

Usługa wirtualnych biur cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na fakt, iż przynosi ze sobą bardzo wiele korzyści zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Aczkolwiek aby nawiązać współpracę z najlepszymi specjalistami na rynku trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów!

Lokalizacja wirtualnego biura - istotny element marketingu

Należy podkreślić, iż lokalizacja jest naprawdę bardzo ważnym elementem, bowiem liczy się ona jako adres rejestrowy, który można uzyskać podczas współpracy z wirtualnym biurem. Dlatego zaleca się, aby osoby poszukujące najlepszych usług wybierały te biura, które dysponują lokalami w prestiżowych miejscach.

Lokalizacja siedziby firmy

Na samym początku należy zastanowić się jakiego lokalu tak naprawdę szukasz, jest to istotne gdyż lokalizacja to również inne kryterium wyborów, odgrywa ona bardzo duże znaczenie w całym procesie rozwoju firmy. Rzeczy na które warto zwrócić uwagę to między innymi takie kwestie jak:

  • rodzaj biznesu
  • przeznaczenie lokalu, sklepu bądź siedziby
  • odpowiednie wyposażenie
  • a także bliskość konkurencji.

Ważne czynniki podczas podejmowania decyzji o lokalizacji siedziby wirtualnego biura

Czynniki, które są bardzo istotne podczas podejmowania decyzji o wyborze miejsca wirtualnego biura to między innymi: dobra komunikacja z innymi częściami miasta, gdyż dzięki takiemu zastosowaniu będziesz mógł zatrudnić pracowników, którzy pochodzą z różnych rejonów miasta. Jeżeli Twoja lokalizacja będzie atrakcyjna bez problemu przyciągniesz specjalistów!

Istotny jest także rozwój firmy, jeżeli pragniesz rozbudować swoją działalność jeszcze bardziej wybieraj pomieszczenia biurowe w takim miejscu w którym będzie możliwe wynajęcie innych dodatkowych pokojów. Jeśli chodzi o dostępność miejsc parkingowych, jest to aspekt ważny nie tylko dla ciebie, ale również pracowników oraz kontrahentów. Pamiętaj, spytaj również o możliwość podpisania długoterminowej umowy najmu!

Co to oznacza prestiżowy adres?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż prestiżowy adres kojarzy się z nowoczesnym budynkiem w bardzo biznesowej i prestiżowej okolicy, dlatego adres wirtualny powinien być jak najbardziej rozpoznawalny, kojarzyć się z czymś nowoczesnym a zarazem klasycznym. Poprzez takie zastosowanie klient, który zobaczy adres na wizytówce lub stronie internetowej od razu skojarzy go z prestiżowym adresem, bardzo ważne jest również aby adres był odpowiedni dla właściciela danej firmy.

Liczy się nie tylko komunikacja w środku miasta, ale także między lotniskiem oraz dworcem kolejowym gdyż dzięki temu dużo łatwiejsze są spotkania z klientami dojeżdżającymi nawet z innych państw! Plusem wirtualnego biura w atrakcyjnym miejscu są również urzędy, kawiarnie restauracje oraz banki, które znajdują się w pobliżu. Dzięki temu można połączyć pracę z planowanymi posiłkami, zakupami a nawet załatwieniem urzędowych spraw.

Zalety wirtualnego biura

Wśród wielu zalet prowadzenia wirtualnego biura można wymienić między innymi:

  • znacznie niższe koszty- wirtualne biuro w podstawowym pakiecie z adresem można wynająć już od 30 złotych miesięcznie, stawka zależna jest oczywiście od lokalizacji, bardziej rozbudowany
  • pakiet usług to koszt około 50 złotych miesięcznie
  • prestiż - posiadanie wirtualnego adresu w atrakcyjnej lokalizacji zdecydowanie działa na korzyść wizerunku całej firmy
  • możliwość zaliczenia opłaty jako koszty uzyskania przychodu- oznacza to, iż przedsiębiorca może rozliczyć dany koszt w swojej działalności, jest to dużo bardziej korzystne niż zarejestrowanie firmy w domu
  • odciążenie w męczących formalnościach - obecnie dostępne biura wirtualne oferują również usługi księgowe, co bardzo usprawnia pracę zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców zaczynających karierę.

Jak wybierać wirtualne biuro?

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby umowa była długoterminowa, przede wszystkim ze względu na fakt, iż oznacza to o wiele mniej zmartwień dla samego właściciela firmy. Jest to również swego rodzaju gwarancja, iż firmy które są zarejestrowane pod tym adresem nie będą musiały zmieniać lokalizacji!

O nas

Wirtualne biuro Warszawa ul. Nowogrodzka 64/43. Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy. 
Projekt strony i opieka marketingowa:
RIKONA - Marketingowe Wsparcie Twojego Biznesu