Wirtualne biuro Warszawa Nowogrodzka 64
tel: +48 733 733 510

Wirtualna siedziba i biuro - kiedy warto skorzystać?

23 lipca, 2020

W czasach, gdy większość spraw można śmiało załatwić przez internet i wszędzie szuka się oszczędności, stacjonarne biuro staje się zbędnym i kosztownym luksusem. Kiedy lepiej skorzystać z możliwości jakie daje nam technologia i zdecydować się na wirtualną siedzibę firmy

Zwykle musi minąć kilka miesięcy, zanim świeżo otworzona działalność gospodarcza zacznie przynosić dochód. Zwłaszcza, jeśli jest to mikro działalność lub działalność jednoosobowa. Nie każdy rozpoczynający własną przygodę z biznesem, posiada lokal, w którym mógłby ją zarejestrować, a nie wszyscy chcą rejestrować działalność we własnym mieszkaniu. Z pomocą przychodzą właśnie wirtualne biura.

Korzystając z usług wirtualnej siedziby firmy po pierwsze otrzymujemy adres, potrzebny do zarejestrowania biznesu w Urzędzie Skarbowym. Sam adres "do wynajęcia" kosztuje zwykle do kilkudziesięciu złotych miesięcznie - w zależności od miasta, w którym działalność rejestrujemy (ceny będą wyższe w Warszawie niż na przykład w Lublinie). Jest to dobre rozwiązanie dla wszelkiego typu freelancerów, sprzedających typowo wirtualne usługi - copywriting, usługi IT czy graficzne. Chętnie korzystają z nich osoby otwierające sklepy internetowe, czy małe firmy planujące otwarcie oddziału w nowym mieście.

Dodatkowo jest to też rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu potrzebują wizualnie prestiżowego adresu i zamiast na przykład własnego, po za miastowego zamieszkania. wolą wybrać adres firmy w większym mieście. W przypadku niektórych branż jest to sposób na łatwiejsze pozyskanie kontrahentów.
Wirtualna siedziba firmy to również dobry sposób na pozyskanie kontrahentów z danego regionu - można mieszkać na hali w Bieszczadach i tam projektować grafikę lub tłumaczyć teksty, jednak jeśli adres firmy wskazuje, że znajduje się ona w Warszawie czy Katowicach, łatwiej o kontrahentów z tamtej okolicy. Klienci zwykle szukają usług w swoim własnym mieście - nawet jeśli nie ma potrzeby fizycznego kontaktu z usługobiorcą, bezpieczniej się czują, gdy adres firmy wskazuje na to, że znajduje się ona tuż za rogiem, a nie na drugim krańcu Polski.

Oferowane usługi

Podstawową usługą jest użyczenie adresu - w związku z tym wiadome jest, że na ten właśnie adres przychodzić będzie korespondencja firmowa. Dlatego wraz z adresem otrzymujemy w pakiecie obsługę poczty czyli skany przychodzącej do naszej firmy korespondencji. Rozszerzona wersja "wirtualnego biura" oferuje często pełną obsługę księgową i administracyjną. Wśród często poszukiwanych usług wirtualnej siedziby firmy znajduje się też całkiem niewirtualna przestrzeń biurowa, którą można wykorzystać do pracy a także sala konferencyjna.

Oczywiście w przypadku tych usług koszt wynajęcia wirtualnego biura wzrasta, ale można wykupić je zwykle zarówno w miesięcznym abonamencie, jak i jako pojedynczą usługę dodatkową, jeśli klient jej po prostu potrzebuje.

O nas

Wirtualne biuro Warszawa ul. Nowogrodzka 64/43. Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy. 
Projekt strony i opieka marketingowa:
RIKONA - Marketingowe Wsparcie Twojego Biznesu