Wirtualne biuro w Warszawie - dla kogo jest?
Zgodnie z polskim prawem, każda firma potrzebuje adresu. Prawda jest jednak taka, że żeby prowadzić firmę nie zawsze potrzebujemy dużego zaplecza lokalowego. Czasami ze spokojem możemy prowadzić firmę, pracując z dowolnego miejsca.
Właśnie w takich sytuacjach najbardziej przydaje się wirtualny adres w Warszawie.
Wirtualne biuro w Warszawie - dla kogo jest?
Właściciele firm doskonale wiedzą jak dużo czasu zajmuje im odwiedzanie urzędów i oddziałów pocztowych. Mimo postępującej informatyzacji w każdym miesiącu musimy liczyć się z dużą ilością korespondencji, która przychodzi do siedziby firmy.
O ile w przypadku dużych firm, zatrudniających wielu pracowników, firma niemal zawsze posiada szerokie zaplecze lokalowe, o tyle w przypadku małych firm, zazwyczaj jednoosobowych, prowadzenie firmy może nie wymagać żadnej siedziby. Dotychczas wiele firm w takiej sytuacji rejestrowało swoją działalność w prywatnym mieszkaniu. Takie rozwiązanie generowało sporo problemów. Przede wszystkim będąc w domu równocześnie byliśmy w pracy. Rozgraniczenie tych dwóch sfer było niemal niemożliwe.
Pisma urzędowe przychodziły na domowy adres, zakłócając tym samym spokój całej rodziny. Prywatne mieszkanie przestaje być prywatne, gdy staje się siedzibą firmy. To wszystko sprawia, że posiadając nawet niewielką firmę dobrze jest zarejestrować ją poza domem. Wysokie koszty lokali skutecznie zniechęcają. Warto, więc rozważyć wirtualne biuro w Warszawie.
Zalety wirtualnego biura w Warszawie
Wynajem lokalu w Warszawie to, nawet przy niewielkim metrażu, często koszt kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli zależy nam na prestiżowej lokalizacji koszty mogą być jeszcze wyższe, a do nich należy doliczyć jeszcze podatki i inne koszty utrzymania. Biorąc pod uwagę, że wiele osób w dzisiejszych czasach i tak pracuje zdalnie z domu, utrzymywanie lokalu przestaje być opłacalne. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji wirtualnego adresu w Warszawie.
Wirtualny adres to lokalizacja, w której, za niewielką opłatą, możemy zarejestrować naszą firmę. To tutaj spływać będzie cała korespondencja, o której będziemy na bieżąco informowani. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko na wynajmie standardowego lokalu, ale również unikniemy wielu godzin spędzonych w urzędach pocztowych w celu odebrania korespondencji, która przyszła pod naszą nieobecność. Wirtualne biuro to zawsze prestiżowe adresy, które zwiększają wiarygodność naszej firmy. W ten sposób nie tylko zyskujemy siedzibę, ale również możemy pozyskać nowych klientów czy kontrahentów.
Posiadając wirtualne biuro w Warszawie możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie, realizować swoje pasje i marzenia, równocześnie nie rezygnując z pracy zawodowej. To rozwiązanie skierowane jest szczególnie do wszystkich freelancerów, którzy nie lubią i nie muszą wiązać się z jednym miejscem na ziemi. Wirtualna siedziba to sposób na w pełni legalne prowadzenie biznesu bez rezygnacji z własnych aspiracji.