Wirtualne biuro Warszawa Nowogrodzka 64
tel: +48 733 733 510

Wirtualne biuro - zalety wykorzystywania wirtualnego adresu w działalności gospodarczej

30 grudnia, 2020

W szczególnie trudnych dla biznesu czasach pandemii firmy stale poszukują oszczędności na każdym polu swojej działalności. Okazuje się, że jednym ze sposobów na ograniczenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa może być tzw. wirtualne biuro. Czym dokładnie jest i jakie niesie ze sobą korzyści?

Wirtualne biuro jest usługą sprowadzającą się do outsourcingu obsługi biura bez konieczności fizycznej obecności w samym biurze. Dzięki temu rozwiązaniu można zmniejszyć koszty związane z wynajmem przestrzeni biurowej oraz zatrudnienia pracowników. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność w w zaciszu domowym.

Wirtualne biuro - zalety

Koszt wynajmu powierzchni biurowej może być bardzo wysoki, a jest to szczególnie dotkliwe dla młodych firm. W przypadku działalności, którą można prowadzić w swoim domu wynajem wirtualnego biura pozwala ograniczyć ten koszt do minimum. Podczas gdy koszt wynajmu fizycznego biura oscyluje w okolicach 70zł/m2, to w przypadku wirtualnego biura koszt ten sięga już od 30 zł za miesiąc.

Osoby korzystające z naszej oferty otrzymują adres do rejestracji działalności gospodarczej, adres do korespondencji, obsługę poczty, możliwość wykonywania czynności biurowych, takich jak skanowanie czy drukowanie. Co więcej – oferujemy także wynajem dodatkowej przestrzeni biurowej na np. konferencję, co sprawia, że jesteśmy elastycznym rozwiązaniem dla naszych klientów.

Przy rejestracji firmy w CEIDG przedsiębiorca musi podać fizyczny adres. Nie każdy ma taką możliwość, np. gdy wynajmuje mieszkanie to musi uzyskać zgodę wynajmującego na rejestrację. Wynajem wirtualnego biura rozwiązuje ten problem, ponieważ wtedy adres biura może być adresem wpisanym do CEIDG. Co ważne, jest to rozwiązanie w pełni legalne.

Kolejną zaletą jest prestiż. Każdy przyzna, że na wizytówce znacznie bardziej profesjonalnie wygląda adres jednej z głównych ulic biznesowych Warszawy niż nieznana uliczka w niewielkim mieście.
Wirtualne biuro - dla kogo?
Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób, którym do działalności wystarczy komputer oraz Internet. Mogą to być na przykład:

  • freelancerzy,
  • copywriterzy,
  • programiści,
  • start-upy,
  • osoby, które pracują zdalnie za granicą, ale pragną mieć polski adres firmowy.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby inne formy działalności funkcjonowały w ten sposób, szczególnie w czasach pandemii, gdzie rządowe obostrzenia często nawet uniemożliwiają fizyczne prowadzenie działalności. Wiele przedsiębiorstw przeszło na pracę zdalną, a jednak ponoszą koszty wynajmu biura, które stoi puste. Wirtualne biuro pozwala zlikwidować ten koszt.

O nas

Wirtualne biuro Warszawa ul. Nowogrodzka 64/43. Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy. 
Projekt strony i opieka marketingowa:
RIKONA - Marketingowe Wsparcie Twojego Biznesu